Představte si následující situaci, která se skutečně některým lidem v naší zemi v minulosti přihodila, a jejíž neočekávaný průběh by mohl zaskočit každého, kdo kupuje rodinný dům, rekreační chatu a podobný dům na vlastním pozemku se zahradou. Zájemce o koupi bytu v bytovém domě se dohodl s bývalým majitelem na termínu předání bytu a vše zpočátku probíhalo dle předem stanovených pravidel. Skutečně se tito lidé na místě setkali, došlo k předání klíčů, odečtu měřidel tepla a energií a zdálo se, že vše bude O.K. Jenže při vstupu do obývacího pokoje a ložnice přišel šok – obě místnosti byly doslova přecpané starým vyřazeným nábytkem. Naštěstí si duchapřítomný nový majitel věděl rady, objednal na obecním úřadě bikran a během několika hodin veškerý odpad zmizel v jeho útrobách.

plavba lodi s kontejnery

Teď si ale uvědomte, co by se stalo, kdyby se toto přihodilo s rodinným dvougeneračním patrovým domem, jestliže jsou stěhováci na cestě a vy nemáte kam umístit váš nábytek? Pro tyto účely jsou tu k dispozici pronájmy skladu z Prahy. Nejedná se sice o bikran, ale jde o lodní kontejner s uzamykatelnými vraty, ovšem toto řešení má jednu podstatnou výhodu. Vlastně několik:

kontejnerová loď

Jestliže již předem tušíte, že bývalý majitel nedodrží slovo a v domě zůstanou nějaké věci, objednejte si pokládku kontejneru na zahradu před dům a využijte jej k tomu, že tam nastěhujete svoje vybavení a to původní, co v domě zůstane, si můžete mezitím v klidu prohlédnou a posoudit, zda se vám k něčemu nehodí. Šikovní kutilové například mohou ze zachovalých dřevěných desek zhotovit stolek pod akvárium, police na pokojové rostliny a další předměty, a fandíte-li rustikálu a retro stylu, mohou se tu objevit i docela zajímavé kousky. Nakonec vám bývalý majitel ještě přispěje k něčemu dobrému, takže to pro vás nebude žádná újma, ale spíše naopak.