Entertainment is sometimes not easy


We humans have to fulfill our responsibilities. Exactly according to the well-known Czech proverb – “first work, then fun”. But as this saying implies, we humans don`t just work all the time. We`re supposed to have fun too. We should also have our hobbies that please us in our free time. And I think each of us has a hobby. And since we are different people, our hobbies are also different from each other.

střelná zbraň

We humans have different hobbies. No problem with that. But the problem may be that sometimes such fun cannot happen everywhere we are. Although there are hobbies that we can do anywhere, there are hobbies that can be done at any time, day or night, but there are also those hobbies that require special conditions. Something can only be done somewhere.

Such a shooting, for example. Surely it is clear to you that this is not possible everywhere we can think of. How would it look in our country if someone shot for fun, for example, on the streets, in our houses, in shops, schools and the like? That would be terrible. Every now and then someone would be hurt, often someone could die and that is not what is expected of entertainment.

střelná zbraň

And so people who love shooting have the right to enjoy it. But for the sake of all other people and themselves, they can only shoot somewhere. And so they can enjoy it too, there is shooting range Outbackprague. That`s where people who like to shoot can ride. Even those who don`t have their own weapons. Because there they lend them the weapons they want, give them ammunition, explain to them how to handle such weapons, and see to it that no one gets hurt. And since they have instructors who speak Czech and English, even English-speaking foreigners can shoot there.

So even people who like shooting have a place where they can have a great time. And that might be an inspiration for you too.

Udělej si oslavu dle svého gusta


Každý určitě má rád své narozeniny a každý si vždycky představoval mít nějakou tu svou oslavu. Myslím si, že každý člověk rozhodně si oslavu dělá. Protože když jsou narozeniny, tak opravdu je to slavit. Vždycky je dobré si rozmyslet, co budete dělat, jak to chcete. Kolik lidí chcete mít na oslavě, protože to je vždycky velice důležité, abyste věděli, kolik máte nakoupit jídla, pití, různých sladkostí, chipsů a všechno prostě záleží na tom, jak se vy sami rozhodnete, protože je to jenom vaše oslava a vy budete tu oslavu dělat, nebo vám pomůže někdo příbuzný, někdo z rodiny. Takže vždycky je opravdu dobré si popřemýšlet hlavně, kolik lidí tam bude, protože to je pro oslavu narozenin to nejdůležitější, potom už je potřeba dořešit takové ty detaily.

List

Co všechno tam prostě budete chtít. Důležité je hlavně, aby se lidé nenudili, tak je potřeba udělat pořádnou zábavu na oslavu narozenin, takže určitě víte, o čem mluvím. Protože aby to byla pořádná jízda, tak proto musíte něco udělat. Rozhodně je potřeba takovou zábavu na vaší oslavě pořádně rozjet, takže rozhodně na oslavě nesmí chybět chlebíčky, jednohubky, protože ty mají lidé opravdu rádi a myslím si, že na žádné oslavě by prostě neměly chybět. A potom už byste všechno nechali udělat podle sebe, samozřejmě můžete si na svoji oslavu pozvat i nějakou kapelu, která vám bude hrát, protože když budete mít více lidí na svojí oslavě, tak si můžete uspořádat i takový taneční parket, kde vám bude hrát kapela a vy budete tančit.

Hostina

Já si myslím, že to je vůbec to nejlepší, co byste udělali, protože tím tu zábavu svých narozenin mnohem víc rozjedete a bude to opravdu úžasné, ale samozřejmě je to všechno na vás, jak se vám, co líbí, protože každý má chuť mít oslavu podle sebe. Takže všechno je na vás. Hlavně nic nepodceňujte, protože na svoji oslavu narozenin se musíte pořádně připravit a pořádně se hlavně na ní vyspat, protože když budete vyspaní, tak se vám bude na oslavě mnohem víc dařit a bude všechno fungovat.

Můžete řídit jako profík


Umět řídit a mít platný řidičský průkaz je v dnešní době pro mnoho lidí naprosto nutné. Ne všude se dostanete pomocí autobusu nebo vlaku, a jsou místa, kde doopravdy dávají lišky dobrou noc. Dopravit se pomocí auta je tak naprosto nezbytné a abyste mohli řídit, musíte nejprve absolvovat autoškolu. Na výběr máte z mnoha autoškol, které nabízí svoje kurzy po celé republice. Jste-li obyvatelem hlavního města Prahy, máte na výběr z desítek autoškol, a tak vás určitě zajímá, která je ta pravá pro vás.

muž autoškola

Každá autoškola by měla mít empatické instruktory, protože naprostá většina lidí, kteří di autoškoly přijdou, sedí za volantem poprvé právě v autoškole. Je tak jasné že tito lidé potřebují trochu více trpělivosti ze strany instruktorů, protože pod tlakem a s notnou dávkou nervozity není dobré za volant sedat. V naší autoškole máte zaručeno, že na vás nikdo tlačit nebude, a že vás nenásilnou formou provedeme vším, co je potřeba na silnici umět.

Naše autoškola v Praze Autoskolaholesovice nabízí nejen základní kurzy na motocykly a osobní vozidla, ale otevíráme kurzy i pro jiné skupiny vozidel naučíte se u nás řídit nejen osobní auto, ale i nákladní auta nebo autobusy. Cokoliv budete potřebovat, to se u nás naučíte. Provedeme vás důkladně jak teoretickou výukou, kde se seznámíte s údržbou vozidla, první pomocí i řešením různých dopravních situací.

řízení auta

Praktická výuka se skládá z několika jízd v provozu, kde se naučíte nejen ovládat vozidlo za jízdy, ale kde se naučíte i řešit problémy v provozu i předvídat různé situace a chování ostatních účastníků silničního provozu. U nás děláme maximum pro to, abychom pouštěli na silnice zdravě sebevědomé jedince, kteří se chovají slušně, ohleduplně, a kteří si poradí v každé situaci jak nejlépe je to možné. Zapište se k nám co nejdříve a začněte řídit už letos na jaře. Absolvování kurzu trvá zhruba tři měsíce.

Amatérské zásahy do elektroinstalace se vám nemusí vyplatit


Amatérský kutil je fenomén, jemuž se věnují lidé na celém světě. V naší zemi má mnohaletou tradici, jejíž kořeny hledejme již v době reálného socialismu. Mnozí z vás tuto dobu pamatují a možná si dokážou vybavit s docela velkou přesností, jak pracné bylo shánění například stavebního materiálu a řemeslníků, kteří vám postaví chatu nebo provedou podobné pracovní činnosti v městském bytě. Tomuto fenoménu se věnuje například film s Petrem Kostkou v hlavní roli „Pátek není svátek“.

žárovka na stropě

Amatérští kutilové se pouštěli do různých pracovních aktivit a jednou z nich byla i montáž a oživení elektroinstalace. Ne vždy to ale vychází podle našich představ. Kde mohou amatéři udělat nejvíce chyb, a proč se vyplatí svěřit práci elektrikáři v Praze 13?

Nevhodný průřez vodičů – řeknete si, že přece natažení kabelů do zdi a rozmístění rozvodných krabic, zásuvek a vypínačů není nic náročného, a zvládnete to i sami, a tak nakoupíte předepsané měděné vodiče, ale uděláte fatální chybu v jejich průřezu. Pokud budou vodiče příliš tenké, budou se přehřívat a můžete vlivem zkratu a vzniku elektrického oblouku i vyhořet.

elektrické žárovky

Zásuvky na špatném místě – toto je poměrně nebezpečná bolístka každého místa, kde se amatér rozhodne čarovat s elektroinstalací. Mohou jej napadnout i docela bláznivá řešení, jako je umístit zásuvku v sousedství kuchyňského dřezu z vodou anebo hned vedle umyvadla v koupelně. Stačí pak krátkodobý kontakt vodičů v zásuvce s vodou, a jste ohroženi na životě.

Svítidla – u instalace svítidel se může objevit problém v souvislosti s nevhodnou volbou jejich krytu, a to zejména tam, kde se jedná o venkovní prostředí, zasažené povětrnostními vlivy. Jestliže si zvolíte nevhodné svítidlo, do jehož konstrukce později pronikne voda a vlhkost, může tu opět dojít ke zkratu, a v některých případech i k požáru.

Kdy se vám může hodit umět dobře plavat


Někteří lidé nemají k vodě takový vztah, že by kvůli tomu šíleli a podnikali kurzy plavání v Praze. Mezi námi stále žijí i neplavci a ti si raději dopřejí v létě výlet do hor a vysokohorskou turistiku, než se trápit někde v bazénu s výukou plavání. Ale pak existují i lidé, kteří moc dobře plavat neumí, jako děti sotva uplavali deset metrů, v dospělosti ke zlepšení svého stylu a výdrže dosud neměli mnoho příležitostí, a přesto by rádi svou dovolenou zaměřili na pobyt u vody.

plavání v bazénu

Vodáci

Vodácká dobrodružství patří k nejoblíbenějším letním aktivitám v tuzemsku. Lidé se u nás většinou buď povalují na jednom místě u rybníka, u řeky, na přehradě nebo na pískovně, anebo mají raději pohyb a změnu prostředí. Plavba na lodi je nesmírně romantická a zvláště v partě lidí je to dokonalý relax. Užijete si tu spoustu dřiny s pádlováním, ovládáním plavidla a přenášením kolem nesjízdných jezů, ale paradoxně si odpočinete na takto koncipované dovolené mnohem víc, než kde jinde. A umět dobře plavat je na vodě, tedy na vodácké výpravě, nutný základ, protože tekoucí voda v ostrých meandrech nebo v peřejích vaše plavecké schopnosti dokonale prověří.

plavkyně ve vodě

Moře

Plavání v plaveckém bazénu je něco úplně jiného, než v moři. Tam je zapotřebí ovládat plaveckou techniku naprosto dokonale, protože se tu můžete snadno dostat do obtížných situací ve větší vzdálenosti od pobřeží. Kdo se chce vypravit k moři a vyzkoušet tu vodní sporty, potápění, plavbu na jachtě s koupáním a podobná dobrodružství, neměl by o takových myšlenkách vůbec uvažovat, pokud se v plavání nezdokonalil alespoň v rámci plaveckého kurzu.

Kurzy plavání lze pořádat pro děti i dospělé, ovšem spíše jsou zaměřené na dospělé osoby, které z nejrůznějších důvodů neměly dosud možnost prokázat své schopnosti a nikdo se jim individuálně dostatečně nevěnoval.

Stěhujeme se do Chorvatska


Zdědili jste po rodičích či prarodičích větší objem majetku, například domy a byty v Praze či nějaké stavební pozemky a máte možnost je snadno prodat? Pak bychom vám rádi navrhli, abyste si svou další investici rozmysleli a uvažovali s ohledem na své zdraví. Nemáme tím na mysli zrovna nákup či vybudování sanatoria pro léčbu respiračních onemocnění, ale jiného sanatoria – skromnějšího, zato účinného – domu v Chorvatsku.

Chorvatsko Split

Moře – že je pohled na mořské laguny, zátoky, atoly a příboj úchvatný, to ví kde kdo, ale uvědomte si, že je to také obrovská porce záporně nabitých iontů, které organismus potřebuje pro regeneraci. Navíc je tu úplně jiný vzduch, než v Praze a v dalších velkých městech. Lidé nejezdí k moři jen kvůli koupání, ale i samotnému ovzduší a prostředí. A máte-li v Chorvatsku vlastní nemovitost, nemusíte už nikam jezdit, ale prostě tu jen jste.

moře v Chorvatsku

Mírné zimy – kdo není vysloveně milovník lyžování a sáňkování, a netouží po přívalech sněhu, které ovšem ve městech, a zvláště v Praze, bývají spíše výjimečné, může mu prodej nemovitostí v Chorvatsku https://www.najadranu.cz/prodej/ vyhovovat mnohem víc, protože zima je tu mírná, a i v zimě jsou příjemné procházky podél mořského pobřeží, nebo výlety na lodích za slunečného počasí. I vnitrozemí je tu v zimě krásné a hlavně tu bývá více Slunce.

Středomořská strava – naše staročeská kuchyně je sice chutná, ale rozhodně není tak zdravá, jako ta středomořská. Lidé tu konzumují více olivového oleje, ovoce a zeleniny v čerstvé podobě, a zařadíte-li k tomu celozrnné obiloviny a luštěniny a také ořechy, získáte komplexní podobu veganského jídelníčku, který bude vašemu zdraví maximálně prospívat.

Ráj pro děti – nenechávejte vaše ratolesti napospas digitalizaci, mobilům a sociálním sítím. Dopřejte jim více pohybu venku, více Slunce a vitamínu D, více tělesného cvičení, projížděk na kole a koupání v moři. V Chorvatsku je prostředí pro venkovní pohyb naprosto ideální.

Výdělek přes reklamy


Není se co divit. Kdopak by chtěl prodělávat. Každý, kdo tohoto velkého byznysu dává svůj čas a peníze je chce zpátky plus k tomu tolik, aby se vše vyplatilo, a ještě bylo z čeho žít. A něco peněz navíc. Velká většina obchodníků a podnikatelů vůbec však ví, že bez reklamy by to asi nešlo. Nebo ne tak, jak by si přáli. Reklama je to, co hýbe celým světem a prodejem či nabídkou hlavně. Tudíž také všichni v branži vědí, že není od věci spojit se s odborníky. Například SEO firma jim zařídí, aby byl jejich web nahoře po vyhledávání a nekrčil se někde dole. Tam totiž již chodí málo lidí, pokud vůbec někdo, a to by nebyli ani návštěvníci ani kupci. A bez nich to prostě nefunguje.

strategie

SEO specialisté jsou zde právě od toho, aby vyhledávač, například Google, umístil webové stránky a o které se starají tak, aby byly ihned vidět. Protože málokdo míní propátrávat zdlouhavě celý internet. Vezměme si jako příklad třeba lyže. Pokud je zadáte do vyhledávače, seřadí výsledky od toho prvního nahoře až někam dolů. Logicky, kam se podíváte jako první? No přece hned na ten první obchod nahoře, nemáte důvod rolovat někam daleko dolů. Teprve pokud v tom prvním nenajdete, co chcete, vracíte se zpět na výsledky a kliknete kam?

plánování a rozbor

Na ten druhý, následující. A pak na třetí a tak dál. Takže ty stránky, které vidíte nahoře jako první mají také nejlepší SEO specialisty. A pokud máte na těchto webech ještě i PPC reklamy, máte vlastně vyhráno před celou konkurencí. A to je v byznysu obrovská výhoda, dá se říci že k nezaplacení. Reklama PPC správa a další věci kolem opět zajišťují další specialisté, a to to mají zařízeno tak, že se za tuto reklamu neplatí. Tedy, platí, ale teprve až na ni někdo klikne. Jinak je zcela zadarmo, a to je obrovské plus. Proto se tyto reklamy používají ve velkém a slaví obrovské úspěchy, co se zisku z nich týče.

S vozem z pražské autopůjčovny na výlet k Lipnu


Pronajmout si vůz z půjčovny aut Praha lze i na jednodenní nebo víkendový výlet. Jedním z atraktivních míst pro takovéto akce je i přehrada Lipno. Jedná se o největší umělou vodní plochu v naší zemi, na délku měří něco málo přes čtyřicet kilometrů. I kdyby tu však žádná přehrada nebyla, bylo by koryto řeky Vltavy zřejmě velmi často navštěvováno rekreanty, převážně turisty a cykloturisty. Jde o jednu z nejkrásnějších oblastí střední Evropy.

přehrada Lipno

My bychom vás chtěli pozvat zejména na oblast pod přehradní hrází, která si zachovala svou tvář i přes činnost člověka, a jež patří k nejzajímavějším a nejkrásnějším v Evropě. Značnou výhodou je to, že s autem pohodlně zaparkujete třeba v centru Loučovic, poobědváte v některé z místních restaurací a pak se vypravíte na pěší výlet podél proudu Vltavy.

Rožmberk nad Vltavou

Čekají tu na vás Čertovy proudy, úchvatné balvanité koryto, které patří k vodácky nejobtížnějším úsekům na světě, což prokazuje i úmrtí kajakáře Petra Šarocha v srpnu roku 1984. Naleznete tu jeho pomníček i s kusy jeho rozbitého kajaku. Nenechme se ale zneklidnit smrtícími vlnami v obřích válcích a vydejme se k Čertově stěně, z jejího vrcholku je velmi působivý výhled na kamenitý svah, který je chráněnou přírodní památkou, a poté se můžeme vypravit do Vyššího Brodu, prohlédnout si tamní klášter a zavítat na centrální náměstí, kde jsou k dispozici obchůdky, pekárna, cukrárna a snad i restaurace.

Nazpět se k pronajatému vozidlu navrátíte vlakem z Vyššího Brodu do Loučovic, kde si lze zajistit nocleh, a další den se můžete vypravit třeba na hrad Rožmberk nad Vltavou, anebo do Českého Krumlova, kde na vás čeká rozsáhlá zámecká zahrada, překrásný renesanční zámek a městská památková rezervace s působivými domovními fasádami a křivolakými uličkami. Věříme, že se vám na horním toku Vltavy zalíbí, a budete se tam rádi vracet častěji.

Co je důležité?


Uspořádat akci pro veřejnost nebo pro uzavřenou společnost není jednoduché. Akce pro větší počet lidí se pořádají běžně. Velice často jde o soukromé akce, jako jsou například svatby, pohřby nebo oslavy narozenin, případně různé přednášky, konference a podobně. Ať už jde o jakoukoliv akci, je potřeba zajistit spoustu věcí. Plánování a přípravy se liší podle typu akce.

jídlo kanapky

Budete nějakou pořádat?
Chystáte se pořádat například oslavu narozenin a chcete letos něco speciálního? Většinou si lidé dávají záležet třeba u oslav kulatin, které jsou pro oslavence ještě významnější než obyčejné narozeniny. Velmi se slaví také zásnuby nebo třeba promoce, a všechno jsou to akce, které se slaví s rodinou a přáteli. Co by to bylo za oslavu, kdyby se na ní nepodávalo občerstvení? Nikdo nechce být pozván na oslavu s tím, že si bude muset něco dobrého donést s sebou. Jídlo je stěžejní, protože tomu tak bylo vždycky. Je to nejen důvod k zajímavému rozhovoru, ale i k tomu aby si člověk užil, že si jídlo nemusí sám připravovat.

kanapky jídlo

Když někdo přemýšlí nad tím jak bude organizovat nějakou akci, jako první přemýšlí nad sezamem hostů. Je potřeba sestavit si seznam pozvaných lidí, protože od toho se odvíjí všechno ostatní. Podle počtu lidí je potřeba vymyslet kde se bude oslava konat, a také je potřeba vymyslet občerstvení, které bude pro všechny lákavé. Je dobré myslet na potravinové alergie i na to co má kdo rád.

Při přípravě občerstvení je nutné vyřešit otázku toho co na oslavě podávat. Pokud jde o soukromou akci kde hosty znáte lépe, můžete si udělat menší průzkum mezi nimi a zjistit co si kdo rád dá. Můžete tak pověřit přípravou třeba cateringové firmy, kterým zadáte požadavky a firma se o všechno postará za vás. Je to nejlepší řešení, protože vám tou šetří spoustu starostí a také času. Nemusíte mít jen obložené mísy, ale také třeba salátový bar, sushi a nebo kanapky.

Jaké pravomoci má předseda společenství vlastníků jednotek


Běžnou věcí v paneláku je to, že dřívější družstva nahradila společenství vlastníků jednotek. Ta se skládají ze všech majitelů bytů, případně jejich zástupců, a rozhodují o věcech, které ovlivní celý dům. Typickým příkladem může být zateplování, oprava střechy, schodů či výtahu. Rozhodování probíhá obvykle hlasováním s tím, že rozhoduje většina. Samozřejmě je zde nutný také dostatečný počet přítomných členů, aby byl výsledek platný.

Je však jasné, že i tuto jednotku musí někdo vést. Tím někým je předseda společenství vlastníků jednotek. Nejčastěji se jedná o některého z majitelů domů. Volí se ostatními členy a ve své funkci zůstává tak dlouho, dokud se nerozhodne odejít nebo není ostatními odvolán.

i takto vypadá panelák

Je však jasné, že předseda má oproti běžným členům hned několik pravomocí, které také využívá. Tou první, se kterou se setkávají všichni, je právo svolávat schůze SVJ, včetně těch mimořádných. Také v nich vede diskusi a hospodaří s penězi fondu oprav.

To však není vše. Dále také může jménem onoho SVJ jednat s úřady či firmami, případně někoho pověřit, aby jednal za něj. Díky tomu se tak na jednání nemusí dostavit všichni členové SVJ, nýbrž stačí pouze jeden. Je celkem jasné, jaké má toto opatření výhody.

panelák se zateplením

Ovšem s těmito právy se pojí také povinnosti. Předseda je zodpovědný za vedení SVJ, tedy za to, jak bude fungovat a také za to, že jednání dopadnou úspěšně. Také zodpovídá za stav fondu oprav a za to, že v něm je dostatek peněz pro dané účely. Vybírá i nájem a stará se o to, aby bylo v pořádku účetnictví.

Také se stará o to, aby byly zápisy ze schůzí SVJ, faktury a další dokumenty včas doručeny na příslušná místa a aby byly uchovávány tak, jak přikazuje zákon. Pokud něco z toho poruší, bude to právě on, kdo ponese zodpovědnost a kdo bude potrestán podle zákona. Je tedy otázkou, zda bychom takovou zodpovědnost skutečně měli chtít.