Někteří lidé nemají k vodě takový vztah, že by kvůli tomu šíleli a podnikali kurzy plavání v Praze. Mezi námi stále žijí i neplavci a ti si raději dopřejí v létě výlet do hor a vysokohorskou turistiku, než se trápit někde v bazénu s výukou plavání. Ale pak existují i lidé, kteří moc dobře plavat neumí, jako děti sotva uplavali deset metrů, v dospělosti ke zlepšení svého stylu a výdrže dosud neměli mnoho příležitostí, a přesto by rádi svou dovolenou zaměřili na pobyt u vody.

plavání v bazénu

Vodáci

Vodácká dobrodružství patří k nejoblíbenějším letním aktivitám v tuzemsku. Lidé se u nás většinou buď povalují na jednom místě u rybníka, u řeky, na přehradě nebo na pískovně, anebo mají raději pohyb a změnu prostředí. Plavba na lodi je nesmírně romantická a zvláště v partě lidí je to dokonalý relax. Užijete si tu spoustu dřiny s pádlováním, ovládáním plavidla a přenášením kolem nesjízdných jezů, ale paradoxně si odpočinete na takto koncipované dovolené mnohem víc, než kde jinde. A umět dobře plavat je na vodě, tedy na vodácké výpravě, nutný základ, protože tekoucí voda v ostrých meandrech nebo v peřejích vaše plavecké schopnosti dokonale prověří.

plavkyně ve vodě

Moře

Plavání v plaveckém bazénu je něco úplně jiného, než v moři. Tam je zapotřebí ovládat plaveckou techniku naprosto dokonale, protože se tu můžete snadno dostat do obtížných situací ve větší vzdálenosti od pobřeží. Kdo se chce vypravit k moři a vyzkoušet tu vodní sporty, potápění, plavbu na jachtě s koupáním a podobná dobrodružství, neměl by o takových myšlenkách vůbec uvažovat, pokud se v plavání nezdokonalil alespoň v rámci plaveckého kurzu.

Kurzy plavání lze pořádat pro děti i dospělé, ovšem spíše jsou zaměřené na dospělé osoby, které z nejrůznějších důvodů neměly dosud možnost prokázat své schopnosti a nikdo se jim individuálně dostatečně nevěnoval.