Zdědili jste byt po svých rodičích nebo prarodičích a bohužel je v takovém stavu, že vyžaduje notnou dávku trpělivosti, než se uvede alespoň do provozuschopného stavu? I takováto dědictví notáři řeší, a i když se jedná o převod majetku poměrně vysoké tržní hodnoty, je to pro dotyčné dědice i velkou zátěží v podobě stavebních, vyklízecích a úklidových prací.

úklid domácnosti

Jestliže nemáte čas ani nervy na to, vyklidit byt svépomocí, pověříte touto prací vyklízecí firmu, ta se postará kromě demontáže plynových spotřebičů (toto musí zajistit instalatér – plynař) o kompletní vyprázdnění veškerých prostor, čímž se zároveň mohou odkrýt některé dosud utajované problémy. Jakmile vstoupíte do vyklizeného bytu, málem vás raní mrtvice, protože to, co spatříte, se vám zdá jako zlý sen.

úklidové práce

Neskutečný zápach – po starších lidech bývá v zanedbaných bytech nepříjemný zápach. Může jít nejen o stařeckou záležitost, ale například o zápach z cigaretového kouře. Odstranit jej z bytu není vůbec jednoduché a můžete požádat profesionální firmu, co zajišťuje úklid v Ostravě, zda by si s tím neporadila.

Zvratky a exkrementy – někdy lze v bytech objevit i různé zaschlé exkrementy – lidské či zvířecí. Tehdy musí nastoupit úklidová četa se speciálními dezinfekčními a úklidovými prostředky. Amatéři si tu vůbec nemusí vědět rady a mohou tu se svými úvahami a metodami ztroskotat.

Zbytky jídel – po odsunutí sporáku a kuchyňské linky se tu mohou objevit tlející a plesnivé zbytky pokrmů, což je opět další důvod k preciznímu úklidu a dezinfekci celé kuchyně. Někdy se zbytky jídel mohou objevit i na jiných místech, dokonce i v ložnici, kam si je nosila domácí zvířata.

Mrtvý hmyz a pavouci – někdy stačí nadzvednout koberec nebo staré linoleum a už se na vás „usmívá“ spousta překvapení. Pro slabé nátury to však může znamenat důvod k odchodu, ale úklidová firma si poradí i s těmito záležitostmi.