Vyklízení bytů v Praze může na první pohled působit jako snadno vydělané peníze. Nepotřebujete na to vysokou školu a nosit břemena z bytu ven na ulici dokáže každý. V jistém slova smyslu máte pravdu, ale neměli byste svět kolem vás vnímat černo-bíle.

Vyklízení po seniorech – jestliže se například vyklízí nemovitost po zemřelém seniorovi, který trpěl diabetem a dalšími civilizačními chorobami, a nezvládal provádět v domácnosti pravidelný úklid, můžete se tu setkat s nepříjemným zápachem a nečistotami na podlaze i na různých předmětech. Tehdy je to práce pro silné nátury, zvláště kvůli zápachu, a ne vždy zabere větrání.

vyklízení bytu

Prach a hmyz – v některých prostorách narazíte na silnější vrstvy prachu, a kdo trpí alergií na prach, ten by vůbec neměl vyklízení bytů provádět. Jistým řešením je respirátor proti prachu a vhodný oblek včetně gumových rukavic, ale ve velmi teplém počasí je to nepříjemná brzda v pracovní činnosti. Kromě prachu se v prostorách objevují zejména různé druhy hmyzu, jako jsou mravenci, pavouci, mouchy, škvoři, a také neviditelní průvodci matrací – roztoči.

nepořádek v domě

Plísně – nadzvednete koberec a pod ním se nachází dva metry čtvereční plesnivé plochy. Toto se stává například u strojně čištěných koberců, které byly špatně vysušené nedostatečným větráním. Plísně se po odkrytí mohou snadno dostat do plic skrze své spory, a vyvolat svými toxiny i závažnější onemocnění.

Nebezpečné předměty – aby toho nebylo málo, vyklízecí firmy se občas potkávají s kanystry neznámého obsahu, se starými zářivkami, s rozbitým sklem, s nábytkem s ostrými hranami a s nebezpečím zadření třísek.

Velmi těžké věci – a když narazíte na starožitný nábytek, který se velmi obtížně rozebírá, jsou to těžce vydělané peníze, nemluvě o trezorech a podobných kovových skříních, co se rozebrat nedají a musí se vynášet vcelku.