Já si myslím, že bez vědy by byl svět o něco hodně chudší, protože když je věda, tak to znamená, že lidé se o něco zajímají a také to potom přináší pocit uspokojení, pocit jistoty. Nebo vy si myslíte, že kdo se zajímá o vědu, že je to smutné, že by se člověk neměl zajímat o vědu? Ale proč? Vždyť věda je opravdu zábavná. Proto jsem svému partnerovi řekla, proč i on stále v nedává, když já čtu encyklopedie, co je na tom hrozného? Partnera to prý velice irituje. Ale proč? Když jsem se partnera ptala, proč ho úplně irituje, když čtu encyklopedie, když mě to baví, tak on mi řekl, že si potom o sobě moc myslí, že prý ho stále jenom poučuji.

Dinosauři uchvacují každého.

Ale podle mého názoru tohle není vůbec žádná pravda, já bych svého partnera opravdu nikdy nepoučovala, protože vím naprosto s jistotou, že ono by mu to vadilo a potom by se vztekal, takže proč bych nemohla já se zajímat o vědu, když mě tohle baví? Já na tom nevidím absolutně nic špatného, tak jsem partnerovi řekla, že když ho baví dinosauři, ať se klidně koupí encyklopedii anebo nějakou příručku o dinosaurech. A řekla jsem mu, že potom předpokládám, že ho to bude bavit a potom to bude chtít číst stále. Partner kroutil očima. A proto, když měl potom svátek, to bylo asi po měsíci, kdy jsme se takhle dohodli, tak jsem mu koupila velkou encyklopedii o dinosaurech.

Partner se zajímá o dinosaury.

Týden tomu odolával, že tohle číst vůbec nebude, ale po týdnu otevřel knihu. A když ho viděl obrázky, tak byl docela hodně překvapený. Ono ho to zaujalo! Takže byl překvapený nejenom on, ale potom i já. Vůbec jsem netušila, že ho to takhle chytne. Potom se mi omluvil a řekl, že už chápe, proč někdo čte knihu, když něco někoho zajímá. Potom je do toho úplný blázen a bude chtít o tom vědět co nejvíce informací. Tohle je jednoduše věda. A je opravdu mnoho lidí, kteří se zabývají vědou a mají své oblíbené téma, o kterém si čtou.