Podnikání má určitě své přednosti. Ale má také své nedostatky. A proto se do něj někteří lidé s nadšením pouštějí, zatímco jiní se mu raději vyhýbají a nechávají se někde zaměstnat. Podnikatelé totiž mají naději na značné příjmy, jaké jim mohou obyčejní zaměstnanci jedině závidět, a také mají značnou volnost, co se jejich práce týká, ale na druhou stranu jim nikdo takové záviděníhodné příjmy nezaručuje, ani kdyby pracovali od rána do večera. A tudíž se stává jak to, že mají podnikatelé peněz na rozdávání, tak i to, že někdy dokonce nevědí ani to, zda se jim vůbec podaří udržet jejich podnikání při životě.

cizí peníze

Taková už je realita podnikatelského života. A znamená to snad, že když si podnikatelé pro sebe a svou firmu nevydělají dost peněz, krachují a s podnikáním končí? To ne. I kdyby se momentálně nevedlo nejlépe, snaží se takoví lidé udržet své firmy v chodu. Protože nechtějí vzdát to, co má ještě naději na lepší budoucnost.

Jenže to znamená sehnat si ještě nějaké peníze někde jinde. A kde? Kdo podnikatelům ve složité situaci pomůže?

cizí peníze

No kdo asi? Přece nějaký poskytovatel půjček. Když je těmto zle, peníze si zkrátka půjčí, investují je a pak splácejí. Samozřejmě ale jedině tehdy, když je jim někdo ochoten půjčit. A věřte mi, že přesvědčit někoho, aby půjčil ne zrovna úspěšnému soukromníkovi, není hračka. Většina finančníků se chce nejprve přesvědčit, zda má žadatel o půjčku dostatečně vysoké příjmy, pak se zajímá o registry dlužníků a pak žádost zamítá, pokud zjistí něco, co nevypadá dost dobře.

Ale nebankovní společnost a její nebankovní hypotéka bez registru takové potíže nepředstavuje. Takovou hypotéku dostane každý, kdo se za ni zaručí nemovitostí. A když řádně splácí, má po starostech. A protože je právě to situace, ve které podnikatelé touží být, není divu, že si tolik soukromníků právě nebankovní hypotéky bere.