Sklo je materiál natolik atraktivní, že si bez něj neumíme náš současný svět vůbec představit. Jak by se vám například pilo z plechových hrnků namísto sklenic, a jak byste měli v domě koncipovaná okna? Sklo je natolik samozřejmá surovina, že se můžeme domnívat, že tu přece bylo odjakživa, a že vždy, když zajdeme do obchodu, že tam stoprocentně skleněné výrobky pořídíme.

bytový dům

Samozřejmostí se dnes také stává sklo tvrzené. Setkáváme se s ním poměrně často na balkonech bytových i rodinných domů, v nichž si tamní vlastníci či nájemníci rozšiřují obytný prostor o zimní zahradu a letní skleník. Jestliže si necháte zcela zakrýt balkon či lodžii tvrzeným sklem https://www.finance.cz/499018-letni-a-zimni-cas-zmena/ ve spodní části mléčným a nahoře transparentním, získáte tím něco neobyčejného, co jste možná dosud nedokázali plně docenit.

skleněné zábradlí

Izolační materiál – sklo samozřejmě není polystyren, kterým se poměrně razantně izoluje tepelný únik z obytného prostoru, nicméně stále se jedná o nezanedbatelnou záležitost. V zimě se tu i při slabších mrazech dobře daří některým pokojovým rostlinám, protože i když je venku mínus dva, v zimní balkonové zahradě budou čtyři nad nulou. V silnějších mrazech je pochopitelně rozumné rostliny přemístit jinam, ale v teplejších zimních měsících, což je například období od října do první poloviny prosince, anebo konec února a březen, je možné tu mít uložené to, co byste běžně na balkoně mít nemohli.

Luxusní vzhled – kovaná zábradlí se nehodí všude a klasické svařované ocelové profily zas vypadají příliš fádně a stěží někoho okouzlí. Se zábradlím na balkon s tvrzeného skla to bude mít úplně jiný náboj, ať už se rozhodnete pro toto řešení u jakékoli stavby. Sklo můžete dobře kombinovat s barevnou fasádou, s keramikou, dřevem, kovem a někdy i s plastem. Váš balkon bude vypadat velmi vzdušně a zároveň bude dobře plnit svou funkci letního skleníku a zimní zahrady.