Během menstruace je potřeba často měnit vložky i tampony, protože delší ponechání je nehygienické a může způsobovat zdravotní problémy a zápach. Vložky a tampony by se měly měnit maximálně po 8 hodinách, což ale kupodivu ne každá žena dodržuje. Záleží také na síle menstruace a její délce. Některé ženy trpí silnější a delší menstruací, takže mají vyšší spotřebu menstruačních pomůcek. I tak jde ale o překvapivě vysokou částku, protože naprostá většina žen kombinuje například tampon s intimní vložkou jako ochranou před protečením. Snadno se stane že vložka i tampon protečou, i když je žena má jen tak dlouho jak je uvedeno na obalu.

žena v prádle

Menstruační kalhotky jsou šetrnější nejenom k přírodě, ale i k tělu. Jednorázové menstruační pomůcky znamenají obrovský jednorázový odpad, který končí na skládkách. I proto část žen přešla a mnohé další přechází k opakovaně použitelným kalhotkám nebo kalíšku. Tyto pomůcky jsou navíc zcela zdravotně nezávadné. Co si vyberete vy?

Většina žen sáhne po kalhotkách, protože jsou velmi pohodlné a diskrétní. I přes počáteční nedůvěru kvůli jejich údržbě si nakonec kalhotky najdou místo v mnoha dámských šatnících. Jsou zdravotně nezávadné a vhodné od úplně první menstruace. Kalhotky jsou vyrobeny z látky, kdežto vodky a tampony jsou vyráběné z bělených umělých vláken, která mohou zůstávat v těle a tam způsobovat například záněty.

vložky a tampony

Kalhotky se dají pořídit od 400 Kč, což je sice i tak vyšší cena za jeden kus prádla, ale je potřeba si uvědomit to, že nejde o běžné kalhotky, ale o ty menstruační. Než se dostanou do obchodů je potřeba navrhnout komfortní střihy, vybrat barvy a především vymyslet savé jádro, aby kalhotky vydržely co nejdéle. Jsou vhodné nejen na běžné denní nošení, ale i na noc a nebo na sport. Určitě si vyberete ty, které vás zaujmou a na které jste podle střihu zvyklá.