Některé pracovní činnosti jsou natolik nevděčné, že bychom ty, co je provozují, mohli považovat za andělské bytosti. Kupříkladu takový instalatér, ten si užije mnohdy zápachu při čištění odpadu a kanalizace, což rozhodně není záviděníhodné. Velmi podobné příhody mohou zažívat i ti, co pluhují v zimě silnice v horských oblastech. Mají k dispozici traktor a protahují silnice za každého počasí. Již toto samo o sobě není příjemné, protože musí někdy i brzy ráno vstávat, anebo být stále střízliví (bez kapky alkoholu) i večer a pozdě v noci, kdy hustě sněží, a lze předpokládat vznik sněhové kalamity.

sněhové řetězy na autě

Pluhování silnic se však může zkomplikovat například nezodpovědnými lidmi, co vyrazí do terénu s letními pneumatikami, anebo bez sněhových řetězů. Zapadnou do závěje a jejich vůz pak zablokuje průjezd pro ostatní vozidla a může tu vzniknout i velmi nepříjemný dopravní kolaps. A kdo si myslíte, že bude vyprošťovat zapadlé osobní auto ze závěje? Nikdo jiný, než traktor. Jeho majitel pak nasadí sněhové řetězy na traktor a začne vykonávat onu nevděčnou práci, v mrazivém počasí, někdy i v silném větru, v hustém sněžení a v kontaktu se sněhovými závějemi.

sněhové řetězy na traktoru

Sněhové řetězy na traktor https://www.convoytruck.cz/2287-snehove-retezy jsou v horských oblastech nutností, někdo z vás se může domnívat, že si s jízdou ve sněhu poradí samotné traktorové pneumatiky s hlubokým vzorkem, ale jde-li o zledovatělý povrch, ani vzorek tu nemá příliš velkou šanci na úspěch. Bez řetězů si traktory v obtížných situacích neporadí, a proto také stále patří k základní zimní výbavě. V některých horských oblastech mají traktory řetězy nasazené permanentně několik dnů či týdnů, tedy s ohledem na počasí, povětrnostní vlivy a množství sněhových srážek.

Až tedy někdy pojedete do hor, nezapomeňte si i vy brát s sebou sněhové řetězy a nasazovat je včas, abyste zbytečně nepřidělávali už tak nesnadnou práci řidičům traktorů s pluhováním silnic.