Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, proč se muži tak rádi otáčí na ulici za ženami s dlouhýma štíhlýma nohama, a proč si také rádi prohlíží jejich h bosá chodidla? Některé ženy si dokonce rády prohlíží i mužské nohy a chodidla a připadají jim vzrušující. Přitom nejde vysloveně o typický sexuální znak, dolní končetiny mají již poměrně dobře vyvinuté malé děti a nelze tedy tvrdit, že by šlo o něco, co patří pouze dospělým.

dámské boty

Nohy nás přitahují zejména svými tvary, a to tak, že musí být proporcionálně vyvážené vůči trupu. Musí mít určitou délku, nesmí být příliš tučné a oplácané, nebo zas extrémně vyzáblé. Abychom se mohli kochat jejich krásou, měly by být tak „akorát“. V tomto ohledu se ale stále bavíme pouze na téma stehen a lýtek či hýždí, ale to vše by bylo neúplné, nebýt nejzajímavější části lidského těla – chodidel. Proč nejzajímavější? Z anatomického hlediska jde o neuvěřitelně propracovaný funkční „výrobek“, naleznete tu šestadvacet kostí, čtyřikrát více vazů a necelé dvě desítky svalů. Na tak malém objemu je koncentrováno obrovské množství funkčních prvků, nemluvě o nervových vláknech, které jsou jediné vhodné pro provádění nejúčinnějších masáží – reflexologie chodidel.

boty na podpatku

Chodidla jsou ale i silnou erotogenní zónou a navíc nás fascinují (muže i ženy) zejména svou podélnou klenbou. Ploché nohy nikoho nevzrušují, ovšem jakmile se vyklene noha zvýšením paty, například na podpatku kotníkové boty s otevřenou špičkou vzoru Pleaser Delight, a všímáme si růžového zabarvení obnažené plosky, je to něco, čeho se chceme alespoň dotýkat. Zde bychom mohli hledat odpovědi i na to, proč právě chodidla jsou tak přitažlivá pro sexuální radovánky. Kromě jejich citlivosti na doteky, což navozuje neuvěřitelnou rozkoš, je pro nás klenba na chodidlech tím, co nám připomíná i další křivky lidského těla, jako jsou ňadra, boky, tvář a bříško.