Prostata nevhodné potraviny je téma, které zajímá muže zpravidla ve chvíli, kdy dojde k problému a je nutné jej okamžitě řešit. To je samozřejmě chvályhodné, ale tehdy již bývá poměrně pozdě. Mnohem efektivnější je jít cestou prevence a problémům předcházet, podobně, jako to provádíte s vaší dentální hygienou, protože pokročilá paradentóza je již stav nevratný a přijdete o většinu, ne-li o celý chrup.

pivní půllitr

Mohli bychom si tu vyjmenovat to, co vám nesvědčí, a čemu se vyhnout, a na závěr naopak zvýraznit potraviny vhodné, a kde je nakoupíte.

Maso a uzeniny – násilná smrt zvířete představuje pro živou bytost děsivé trauma, což se také projeví na kvalitě masa. Pokaždé jsou v něm obsažené stresové hormony, takže když si dáte takový telecí řízek nebo šunkový salám, byť je třeba dietní, vaše tělo to zaznamená jako problém a započne se jev, který směřuje k adrenální únavě. Maso navíc v lidských střevech hnije (nejsme dravci, máme na rozdíl od nich dlouhá střeva a trávení masa tu trvá moc dlouho) a toxiny zaplavují krevní oběh, a to nesvědčí ani prostatě. Největší chybu dělají ti, co navíc omezují konzumaci vlákniny, například zeleninu a ovoce, takže takový párek v rohlíku, to je opravdu pohroma.

mužský zadek

Bílý cukr a bílá mouka – bílé pečivo převládá v běžných supermarketech, a to je opravdu průšvih. Podobné je to s cukrovinkami. Kombinace bílé mouky a rafinovaného řepného cukru je silně kyselinotvorný zabiják, neboť tu nejsou obsaženy téměř žádné minerály a stopové prvky. O ty vás naopak tyto potraviny okradou, protože tělo je využije k neutralizaci těchto „bílých jedů“.

Alkohol – je buněčný jed a do jídelníčku nepatří, ať si myslíte, co chcete. Při onemocnění prostaty na něj raději úplně zapomeňte.

A co naopak jíst? Luštěniny, celozrnné pečivo a obiloviny, kvalitní rostlinné za studena lisované oleje, ořechy, sušené ovoce, čerstvé ovoce a zeleninu a vhodné potravinové doplňky, například bylinky pro podporu testosteronu a zdravou prostatu, například Kotvičník, Macu peruánskou nebo Ashwagandhu.