Když vám někdo předá vizitku, abyste se na něj obrátili a využili například jeho služeb, půjde o tištěný kartonový papír s úhlednou úpravou, z něhož ovšem nevyčtete to podstatné – kvalitu odvedené práce, životní styl a postoj vůči zákazníkům. Mnohem lepší vizitkou s vypovídající hodnotou je vždy buď hotový projekt, zákaznické reference a také samotné firemní prostředí – firemní kultura. Kupříkladu navštívíte-li bytového architekta, programátora, účetní a podobné kancelářské profese, o jednotlivých lidech vypovídá pořádek na pracovním stole a také v jeho zásuvkách. Do zásuvek vás asi přímo nahlédnout nenechají, ale stává se, že se některá z nich v průběhu rozhovoru pootevře, a vy si uděláte jasný obrázek o člověku, co sedí před vámi.

pracovní stůl

Jestliže i vy pracujete v kanceláři a jste alespoň občas v kontaktu se zákazníky u vašeho pracovního stolu, nenechávejte nic náhodě a dejte do pořádku předměty v psacím stole. Můžete k tomu mistrně využít uzavíratelný sáček se zipem.

Psací potřeby – ledabyle poházené předměty, kam patří mikrotužka, tuhy, guma, pastelky, fixy, ořezávátko, pravítko, kružítko či úhloměr nevěstí nic dobrého. V zásuvce to poletuje při jejím otevírání sem a tam, pravítka jsou poškrábaná a zašpiněná od tuhy, a kdo si toho ze zákazníků náhodou všimne, možná je u vás v ten den naposledy. Máte tohle zapotřebí, když to vše snadno můžete vložit do zipového sáčku?

stůl v kanceláři

Drobnosti – někteří lidé o sebe důsledně dbají a nanosí si do práce jehlu a nit, náhradní knoflíky od košile, spínací špendlík, šroubovák, kleště, sadu imbus klíčů a další podobné drobnosti či nářadí, které se také nemusí volně povalovat v šuplíku.

Ořechy a sušené ovoce – moderním trendem je namísto oplatek, sušenek a bonbónů chroupat ořechy, semínka, sušené ovoce, raw tyčinky a další podobné zdravé pamlsky. Ukládejte je do zipových sáčků, z nichž se vám nic nevysype, a klidně je můžete mít zastrčené v zásuvce psacího stolu.