Zelený čaj – to je pro mě něco jako balzám na duši. Někdo může mít rád ovocné čaje, já mám ráda mátový z bylinky, která se jmenuje máta. Máta má obecně hodně pozitivních účinků a pozitiv. V první řadě sem rozhodně patří její nádherná vůně. Já když si v létě přičichnu k mátě a cítím její vůni, je to tak nádherná vůně, že by se až člověku chtělo brečet. Máta vás zklidní a na někoho může působit i tak, že teplý mátový čaj ho nádherně uspí. Já si mátový čaj ráda dávám po ránu na začátku každého dne – je to zpříjemnění vstupu do nového dne a dodá mi hrozně moc energie, kterou potřebuji.. Když piju mátový čaj, tak mám chvilku jen sama pro sebe.

aj

Krásně si účinky zeleného čaje vychutnám. Tak jak někdo má po ránu ve zvyku pít teplou kávu, tak já čaj. A věřte mi, že pití mátového čaje je mnohem zdravější, než kdybyste každý den pili po ránu kafe. Čaj vám totiž toho hodně dá. V první řadě jsou to vitamíny – ať už z máty, nebo lesního ovoce, meduňky a podobně. Za druhé ta energie – čaj vás prostě vyloženě “nakopne” k tomu něco dělat – pokud jste jako já líní vstávat a nemáte budík v podobě vašich dětí, vyzkoušejte čaj. To je druhý nejsilnější budíček. První je samozřejmě moje dcera – ta jakmile se jednou probudí, už neusne a hned jde kramařit do každého šuflíku, takže okamžitě musím vstát, jinak by došlo k zemětřesení a pohromě.

caj

Máty je hrozně moc druhů, když jsem ještě bydlela v České republice, tak nám na zahrádce u babičky rostly dva druhy a máty bylo každý rok opravdu hodně – máta peprná a máta obecná. Matně si pamatuji, že máta peprná měla takovou pronikavější a výraznější vůni. Z máty jsme si vždycky dělali mojito, a domácí, a nebo právě ten mátový čaj. Jenom jednou zkuste ochutnat pravý domácí mátový čaj a věřím, že už nic jiného nebudete chtít pít…. Tak neváhejte a objednejte si ho, uvidíte, že vám bude chutnat.