Naše těla k životu potřebují spoustu vitamínů, minerálů a dalších stopových prvků. Mnohé z nich si umí vyrábět, nicméně tuto vlastnost si nezachováváme po celý život. Typickým příkladem je výroba kolagenu. Naše tělo si ho umí vyrobit, ale zhruba okolo třicátého roku už tuto schopnost nemá. Proto by každý měl dbát na to, aby všechny důležité látky přijímal jinak – ze stravy a nebo pomocí doplňků stravy. Ve stravě těchto látek většina lidí přijme jen naprosté minimum.

úsměv žena

Stárnutí je velice dlouhý proces, a stárneme už od narození. Průběh stárnutí je u každého jiný, ale u všech lidí – mužů i žen, se projevuje na zdravotním stavu a tak na vzhledu. Zejména ženy se děsí prvních vrásek, ale zapomínají na to, že za jejich vznik si mohou samy. Jak?

– Špatná životospráva
Zdravá strava a dostatek čisté vody je naprostý základ, ale k čemu vám to bude, když denně vykouříte krabičku cigaret? Kouření, návykové látky a alkohol mají velice negativní dopad na náš vzhled.

– Mimika
Právě mimika je jedním z důvodů, proč máme vrásky. Nadměrné mračení nebo jiné druhy mimiky nám způsobují vrásky už od puberty, a proto bychom si na to měli dát pozor. Jenže v pubertě to mnoho mladých nezajímá a po dvacítce už litují.

Bojovat proti vráskám se dá preventivně i kosmetikou. Je nutné si ale sestavit kvalitní rutinu z vyhovujících přípravků. Měly by obsahovat takové složky jako je například kyselina hyaluronová a kolagen Orcacollagen.cz, které mají prokazatelný účinek na pokožku zvenčí i zevnitř. Tyto látky umí zvláčnit pleť a díky nim je pokožka pružnější, pevnější a vypnutější.

prášek kolagen

Když se o sebe začnete starat a budete užívat nejen správnou kosmetiku, ale i doplňky stravy, nebude na vás váš vek tolik vidět jako u někoho, kdo o sebe celý život nepečuje. I ve vyšším věku můžete vypadat dobře, stačí se naučit co vašemu tělu doopravdy pomáhá.