Nejmenujete se zrovna Míra (Jaromír či Miroslav), a přesto požadujete vytvořit od profesionálů návrh kuchyně na míru? Tato slovní hříčka pochopitelně odráží jen humorný podtext celého procesu, protože vytvořit kuchyň tak, aby se vám líbila a aby se v ní bezvadně kuchtilo, je svým způsobem tvořivá a zábavná hra. Těší se na ni zpravidla každý, kdo tuto službu poptává, protože si alespoň v hrubých rysech dovede představit, jak to celé skončí – samozřejmě úspěchem.

kuchyně na míru

Do L nebo do U

Návrhy kuchyní obvykle začínají prostorovým uspořádáním a je-li místnost dostatečně prostorná, lze ji upravit tak, aby nabízela co nejvíce pracovního prostoru. Výhodné je to zejména pro kuchyňské linky ve tvaru písmene L nebo U. Čím více odkládacího prostoru máte kolem sebe, tím větší možnosti k přípravě složitějších pokrmů.

moderní kuchyně

Osvětlení – na co byste neměli zapomínat, je součinnost s elektrikářem, který vám bude schopen zapojit osvětlovací tělesa přímo na přání. Osvětlení pracovní desky na celé ploše je samozřejmostí a mohou tu být rozmístěné i intimní bodové zdroje, anebo v podobě LED pásků, s nimiž docílíte příjemného prostředí zejména ve chvíli, kdy si jdete do kuchyně uvařit pouze kávu nebo si popovídat na milostné téma s vaší partnerkou.

Barva dvířek – toto je velmi otevřené téma a vy si pouze uvědomte, že tmavé barvy světlo pohlcují, zatímco světlé jej odráží. V tmavé kuchyni se můžete cítit sevření a bez energie a bude vám připadat i opticky menší. A naopak veselé pastelové barvy dovedou rozproudit v těle energii a posílit imunitní systém.

Pracovní deska – volbou materiálu pracovní desky to obvykle končí a zde by vám měli odborníci nabídnout řešení praktické, trvanlivé a dekorativní zároveň. Může to být přírodní kámen (žula, leštěný křemičitý sintr), lamino, dřevo, anebo nerezová ocel. Na volbě desky si nechte zvlášť záležet a důkladně jednotlivé varianty prozkoumejte, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni.