Kanape a pivko

Pokles testosteronu se na mužském těle projevuje mnoha způsoby. Jedním z nich je nedostatek vitality a touhy po fyzickém pohybu. Namísto přirozené schopnosti fyzicky pracovat a sportovat, se naopak postižený jedinec uzavírá do sebe a vyhledává prostředí, kde by mohl spíše odpočívat a být pouze pasivním pozorovatelem okolního dění. Jsou to ty typické situace natažení na kanape, otevření láhve vychlazené dvanáctky ze sedmého schodu a chroupání pistáciových oříšků u televizního přenosu fotbalového utkání. Samozřejmě to takto neplatí doslova, a pro každého, ale jedním z důsledků poklesu testosteronu je ztráta svalové hmoty, a naopak nárůst tukové vrstvy, a současně s tím úbytek fyzických sil.

posezení u piva

Nezájem o sex

Ještě v devadesátých letech byla ženská frigidita často přetřásána nejen mezi lidmi v ústním podání, ale i mediálně, alespoň humornou formou. Nezájem o sex však v současné době projevují i muži, a není to pouhá výjimečná anomálie. Pro stále větší procento mužské populace je přirozená touha po sexu již tabu, respektive neschopnost dosažení erekce a i samotného vzrušení je nahrazována něčím jiným, jako je vyhledávání uspokojení v jídle, v majetku, v zábavě s kamarády a popíjení alkoholu atp. Namísto přirozené touhy po ženském těle a uspokojení partnerky se život obrací spíše negativním směrem.

tlustý muž

Adaptogeny

Jak zvednout testosteron army-nutrition.cz, je otázka, kterou by si měli klást muži, co mají vážný zájem tuto situaci řešit. Nežli ovšem sáhnout po Viagře a podobných syntetických preparátech, je výhodnější důvěřovat přírodě a hlavně generacím našich předků, kteří mají dobře zmapované účinky adaptogenních rostlin. Patří sem také Kotvičník zemní, latinsky Tribulus terrestris, který udržuje hormonální rovnováhu a pozvedá ochabující testosteron. Tím mužům navrací to přirozené, co z muže dělá muže, a nikoli neschopného eunucha, bez zájmu o okolní svět a aktivní spolupráci v jeho tvorbě.