Líbí se vám představa že máte doma svůj vlastní bazén? Komu by se nelíbilo, že bude moct otevřít dveře svého domu a vejít přímo do bazénu. Poslední roky stále roste počet zájemců o bazén, a to hlavně kvůli rostoucím letním teplotám. Ty jsou nepříjemné, protože člověk se hodně potí, klesá jeho výkonnost a jediné na co myslí, je koupání v bazénu a zmrzlina.

Je nutné počítat s tím, že nákup vlastního bazénu je investice v řádu desítek tisíc. Kvalitní bazén je vyrobený ze speciálního plastu, a navíc je potřeba dokoupit všechen materiál k instalaci. Zapomínat nesmíte ani na údržbu bazénu, která také není zadarmo. Nicméně i přes všechny investice se nákup bazénu rozhodně vyplatí. Získáte koupání po celý den, budete mít soukromí a sami si rozhodnete jak dlouhá bude vaše koupací sezona.

žena u bazénu

Zdravotně nezávadná
Jistě víte, že přírodní koupaliště, jako jsou rybníky nebo jezera, jsou někdy ve stavu, kdy se v nich koupat nesmí. Hygienická stanice pravidelně odebírá vzorky a informuje veřejnost o tom, v jakém stavu voda je. Stojatá voda, která se nečistí a doslova žije vlastním životem, může být pro koupání nebezpečná. Vyskytují se v ní řasy a často i živočichové, kteří již nevykazují známky života. Tlející voda která zapáchá a má zelenou barvu není nic hezkého.

dno bazénu

Voda ve vašem bazéně může být také zelená a nevhodná ke koupání. Stačí zanedbat čištění vody a vodu budete moct vypustit. Vzhledem k cenám vody napříč republikou ale bude lepší, když se o ni budete starat. Podle objemu bazénu by vás zanedbání čištění vody mohlo stát tisíce korun zbytečně navíc. Ideální je chlor šok chlorito.cz, který vodu okamžitě zbaví choroboplodných zárodků a dezinfikuje ji. Právě dezinfekce je velice důležitý krok, protože díky tomu nemají mikroorganismy šanci se přemnožit a způsobit tak to, že voda začne být cítit a začne se zakalovat.