Českobudějovicko patří k nejkrásnějším koutům naší země a zejména v létě se tu pohybuje mnoho cyklistů, pěších turistů i vodáků, kteří se kochají malebností tamní krajiny. Jestliže máte to štěstí a v této oblasti přímo bydlíte, pak se zajeďte podívat třeba na Ostravsko do průmyslových aglomerací, abyste si svého místa k trvalému pobytu víc považovali. V Českých Budějovicích a v okolí bývá mnoho důvodů otevřít svůj pozemek tak, aby poskytoval do tamní krajiny větší výhled, týká se to například prostředí, kde je dobře patrná Kleť a další vrcholky Blanského lesa, anebo bezprostřední okolí řeky Vltavy či Malše s Římovskou přehradou, ovšem ne každý pozemek je umístěn tak, že je ze všech jeho stran zajímavý rozhled.

betonový plot

Nachází se tu místa, která je třeba naopak zakrýt, lépe chránit své soukromí například od příjezdové komunikace, parkoviště, továrny, skladu, sběrného dvora a podobných nevzhledných prostor. Pro tyto účely výborně poslouží v Českých Budějovicích betonové ploty. Jedná se o armovaný beton, zhotovený v podobě svislých opěrných sloupků a tenkých plochých panelů, jde o stavebnici pro suché zdění bez malty a lepidel, načež výstavba oplocení je poměrně rychlá a v porovnání s jinými typy zdiva i levnější.

České Budějovice

Betonový plot si můžete postavit sami, ale pouze za předpokladu, že máte k dispozici potřebnou mechanizaci, bez ní by to byla soumarská dřina a hlavně nebezpečná činnost. Každá z desek váží necelý metrák a museli byste každou z nich zvedat do výšky až nad hlavu, což je zátěž i pro kulturisty, natož pro běžné smrtelníky. Profesionálové se při montáži plotu na klíč postarají i o složení materiálu na stavbu, k tomu je zapotřebí také těžká technika – nakladač či paletový vysokozdvižný vozík. Práce na klíč také obnáší výkopové práce, které rovněž nejsou jednoduchou záležitostí pro nezkušené amatéry.